راهنمای خرید بهترین خودنویس

راهنمای خرید خودنویس

در این مقاله راهنمای جامع خرید خودنویس را برای شما عزیزان به طور کامل توضیح خواهیم داد که اگر قصد خرید خودنویس را دارید با تمامی زوایای آن آشنا باشید و نکاتی که شاید به آن توجه نکنید را برای شما آورده ایم.

1- به کارایی خودنویس توجه نمائید :

برخی از افراد قلم هایی که میخرند بیشتر به دلیل داشتن یک کلکسیون یا بالا بردن کلاس کاری است. به طور مثال برای زیبایی بیشتر از یک خودنویس استفاده می کنند و از آن بسیار کم استفاده می کنند. اما برخی دیگر از افراد خودنویس را برای کارهای روزمره خود استفاده می کنند و از آن برای نوشتن چک ، امضای قراردادها و یا نوشتن نامه های اداری از خودنویس استفاده می کنند. به همین دلیل قبل از خرید باید نحوه کارایی که از یک خودنویس نیاز دارید را در نظر بگیرید و بر اساس آن انتخاب کنید.

2- بدنه ارگونومیک  :

بعضی از قلم ها با طراحی ارگونومیک ساخته میشوند و بدنه آنها به گونه ای است که از نوشتن زیاد دست خسته نمی شود. به همین دلیل بر اساس میزان کارایی که از قلم در طول روز انتظار دارید ، باید قلمی را انتخاب کنید که در حین کار با آن خسته نشوید و برای شما لذت بخش باشد.

3- نوک خودنویس :

خودنویس ها دارای اندازه نوک مختلف هستند به طوری که به سه دسته نوک نازک یا F ، نوک متوسط یا M و نوک پهن یا B تقسیم بندی می شوند. برخی از افراد از خودنویس برای خوشنویسی استفاده می کنند که با توجه به سبک خوشنویسی که انجام می دهند نیز نوک قلم از اهمیت زیادی برخوردار است.