آموزش چیدن پازل

آموزش چیدن پازل

چیدن پازل هزار تکه یکی از سرگرمی هایی است که میتوانید با دوستان یا خانواده آن را تجربه کنید. تکه های ریز پازل های هزار تکه در نگاه اول شاید کار را بسیار سخت جلوه دهد اما اگر چند نکته ساده را رعایت کنید و به آن توجه کنید قطعا کار آسان تر و لذت بخش تر می شود. 

در فضای مناسبی ساخت پازل را شروع کنید : 

یکی از نکاتی که قبل از شروع به کار باید توجه داشته باشید این است که محیط ساخت پازل بسیار اهمیت دارد. اول اینکه باید در یک محیط صاف و صیقلی باشد و روی فرش یا موکت پازل را نسازید تا بتوانید به راحتی قطعات پازل را به یکدیگر متصل کنید. دوم اینکه اگر بر روی میز یا سطح دیگری میخواهید پازل خود را بسازید حتما مطمئن شوید که در صورت تکمیل شدن پازل ، کل قطعات بر روی آن جا می گیرند و میز کوچکی را برای ساخت پازل انتخاب نکنید. 

از گوشه های پازل شروع کنید : 

پازل های هزار تکه قاب یا فریم دور پازل را ندارند و به همین دلیل باید تکه ها را روی سطحی صاف و به همدیگر بچسبانید. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم در ابتدای کار قطعه هایی که مربوط به دور پازل میشود را پیدا کنید و آنها را به هم متصل کنید تا انسجام پازل بتوانید حفظ کنید و بدانید که تکه های وسط پازل باید در کجای کار قرار بگیرند. 

 

از قطعه های آسان تر شروع کنید : 

پیشنهاد میکنیم از قطعه های آسان تر پازل شروع کنید. یعنی تصمیم نگیرید که از سمت راست پازل را شروع کنید به تکمیل و حتما دنبال قطعه های سمت راستی آن بگردید. بلکه تصویر کامل شده پازل که روی جلد آن هست را مشاهده کنید و به دنبال قطعه های آسان آن بگردید. مثلا اگر یک آسمان آبی و یک درخت در پازل وجود دارد ، پیشنهاد میکنیم که از درخت شروع کنید چون آسمان آبی دارای قطعه های زیادی می باشد که رنگ آنها کاملا شبیه هم هستند اما درخت دارای چند تکه قهوه ای رنگ می باشد که ساخت آن بسیار آسان تر از آسمان است.